Historie SloapSlamu
Home | Historie | Odkazy | Mariášníci | Družstva

 


 

ZALOŽENÍ

Volné společenství hráčů mariáše - Sloapslam byl založen v roce 1995 na prehistorickém turnaji Sloup - Closed'95. Od založení do dneška se sledují roční žebříčky (SAŽ, Aktivita, Produktivita a Efektivita), některé již zapadly v průběhu dějin (Memoriály: Giacoma Casanovy, Mela Gibsona, Ilji Muromce a Čurily Plenkoviče, Gavrilla Principa, Františka Ferdinanda d'Este, Viléma Tella, Jidáše Iškariotského, Chána Džingischána, Františka Hrubína, pana řídícího, Přemysla Oráče).

 

LIGA DRUŽSTEV

Liga družstev Sloapslamu se hraje od roku 1998. Každý ročník se skládá ze základní části, ve které se týmy utkávají každý s každým, vždy tři týmy současně, a z finále, kam postupují tři nejlepší. Každé utkání se skládá z několika kol, v každém kole se hraje na třech stolech současně.

V každém ročníku se vyhlašuje několik trofejí:

1. vítěz ročníku ligy = vítězný tým finále, podle počtu BUS ve finále

2. Prezidentova trofej = vítězný tým základní části, podle počtu BUS v základní části

3. nejlepší ligař = nejlepší hráč základní části - podle +/- bodů, rozdílu BUS od průměru 2 na kolo

 

POHÁR JEDNOTLIVCŮ

Pohár jednotlivců se hraje již od založení Sloapslamu v roce 1995. V roce 1995 se hrál pouze jeden turnaj, v dalších letech se vždy ročník skládal z několika turnajů, které byly různým způsobem sčítány a přesypávány, aby se nakonec získalo celkové pořadí jednotlivců i družstev v ročníku. Dále jsou nebo byly hodnoceny doplňující soutěže jednotlivců (memoriály, aktivita atd.).

Ročník Poháru jednotlivců Sloapslamu se obvykle skládá z 5 turnajů, každý tým pořádá jeden turnaj.

V letech 1996 a 1997 byla nedílnou součástí poháru jednotlivců i soutěž družstev, od roku 1998 se důležitější soutěží týmů stala samostatná Liga družstev. V rámci Poháru jednotlivců se od ročníku 1998-1999 vyhodnocuje týmová soutěž Pohár konstruktérů, která byla v roce 1995 nahrazena soutěží Tým poháru.

Každý turnaj se skládá z několikakolové základní části a jednokolového souboje o vítězství a další umístění.

 

MASTERS

Na turnaji Masters se setkává devět (do roku 2009 šest) nejlepších hráčů podle SAŽ za uplynulý rok. Poprvé se hrálo v lednu  2001.

 

VÁNOCE

 O vánocích hrajeme pro zpestření mariáš křížový s honery (7, 8, 9). 


 

Případné dotazy, zprávy, vzkazy, výsledka turnajů a ligy družstev zasílejte na pepa(.)hanus(@)seznam(.)cz.

Copyright © 2011 SloapSlam. All rights reserved.